Sezono pradžioje prašymus sertifikuotis pateikė iš viso 32 organizacijos, jos prieš sezoną turėjo nurodyti, kokios kategorijos žvaigždutės sieks.
Visgi jau prasidėjus sertifikavimo procesui A. Narbekovo futbolo akademija nusprendė jame nebedalyvauti, o Všį FK „Gintaras“ nepateikė dokumentacijos ir buvo nevertinami.
Lietuvos futbolo akademijų vertinimas buvo atliekamas vertinant akademijų pateiktą dokumentaciją, vizitavimų bei nuotolinių susitikimų metu bei nepriklausomiems ekspertams stebint akademijų treniruotes, iš anksto apie tai neįspėjus.
Organizacijas lankė skirtingų sričių ekspertai, kurie ir vertino organizacijų veiklą. Ekspertų komandą sudarė projekto vadovė Diana Jonaitienė, kuri taip pat yra atsakinga už organizacijų vadybinius ir infrastruktūros kriterijus, Deimantas Bička – atsakingas už visą sertifikavimo sportinę dalį ir treniravimo proceso kokybinius kriterijus bei Algirdas Kvalkauskas, kuris vertina sporto personalą, vaikų komandas, vaikų saugumo ir gerovės užtikrinimą.
Aukščiausio įvertinimo – penkių žvaigždučių – negavo nė viena organizacija, tačiau trys organizacijos gavo keturių žvaigždučių įvertinimus: Vilniaus futbolo akademija „Žalgirietis“, Šiaulių futbolo akademija ir Kauno futbolo akademija „Be1 NFA“.
Trijų žvaigždučių įvertinimų sulaukė 14 organizacijų, dviem žvaigždutėmis buvo įvertintos 8 organizacijos, vienos žvaigždutės kriterijus atitiko 5 įstaigos.
Projekto dalyviams už tam tikrą pasiektą žvaigždučių skaičių numatyta taip pat metinė finansinė ir nefinansinė parama.
Finansinė parama siekia 3000 eurų už vieną žvaigždutę, 9000 – už dvi, 20 000 – už tris, 30 000 – už keturias ir 40 000 – už penkias žvaigždutes. Tuo tarpu nefinansinė parama yra skirtingų lygių „ProSoccerData“ platformos nuoma vieneriems metams.
Vienos ir dviejų žvaigdučių kategorijos sertifikatai galioja trejus metus, trijų žvaigždučių – dvejus metus, tuo tarpu keturių žvaigždučių – vienerius.