2024-06-10
Kaišiadoryse praūžė LVJUFA I lygos superfinalų maratonas

Futbolas – neatsiejama asmens ir visuomenės kultūros dalis bei nuostabus socialinis reiškinys, suteikiantis erdvę jaunimui tobulėti. Tuo galėjo įsitikinti Lietuvos kultūros sostinės regalijas 2024 metais perėmę Kaišiadorys – šio miesto stadione savaitgalį buvo surengti penki superfinalai.

Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) Pirmos lygos superfinalų laimėtojai pelno teisę pakilti į aukščiausią divizioną. Daliai komandų tai tapo istoriniu šansu pirmąkart iškovoti nugalėtojų trofėjų ir parsivežti aukso medalius.

Birželio 8 dieną renginys prasidėjo nuo U13 amžiaus grupės superfinalo. „Vilnius Football Academy“ pirmavo po Raigardo Mackevičiaus įvarčio, o Gargždų FK „Banga“ antrajame kėlinyje atsakė Danieliaus Martinkėno taikliu smūgiu. Per pagrindinį laiką neišaiškinus laimėtojo, komandos stojo mušti baudinių. Su šiuo išbandymu geriau susidorojo ir triumfavo vilniečiai (6:5).

Po to sekusiame U16 superfinale įvarčiai krito per antrąjį kėlinį, kuriuos pelnė Adrijus Ašmonas, Kristupas Algirdas Padegimas ir Nojus Stelmokas. Kauno rajono FC „Hegelmann“ įrodė savo pranašumą 3:0 prieš KFA ekipą iš Klaipėdos.

Popietę į aikštę žengė SK „Polonia“-„Panerys“ ir FC „Kuršiai“. Palangiškiai pirmieji džiaugėsi įvarčiu, įmuštu Manto Virvičiaus. Vilniečiai išlygino rezultatą Emilio Surginevičiaus taikliu smūgiu, įpusėjus antrajam kėliniui. Titulo klausimas buvo spręstas per baudinių seriją. Rezultatu 3:2 serijoje geriau pasirodė sostinės atstovai ir emocingai atšventė savo pergalę.

Sekmadienį Kaišiadorių ŠSC stadionas priėmė dvejas rungtynes. FK „Banga“ ir FA-FM „Ateitis“ iš Vilniaus varžėsi dėl U14 diviziono pirmos vietos ir apsikeitė po įvartį antajame kėlinyje. Iš pradžių pasižymėjo Denys Olefir, bet gargždiškiai atsakė Kajaus Šilinsko įvarčiu. Baudinių serijoje 4:2 triumfavo „Ateities“ žaidėjai.

Paskutinis superfinalas įtraukė U15 diviziono komandas – uostamiesčio KFA ir sostinės VFA „Geležinis vilkas“. Vilniečiai pirmavo po Majaus Rupšio taiklaus smūgio, o antrajame kėlinyje, pasižymėjus Lukui Bulzgiui, Oskarui Stankevičiui ir Lukui Tijušui nepavejamai atsiplėšė rezultatu 4:0.

LVJUFA dėkoja visiems rungtynių dalyviams už puikų futbolo savaitgalį ir Kaišiadorių švietimo ir sporto centrui už aktyvų bendradarbiavimą.