2024-05-12
„Kauno Žalgirio“ FA panaikino 4 įvarčių deficitą ir po baudinių žengė į BYFL pusfinalį

Baltijos jaunimo futbolo lygos (BYFL) turnyre įspūdingai finišavo ketvirtfinalio etapas, kuris ilgam išliks kauniečių atmintyje.

Paskutiniame U15 amžiaus grupės ketvirtfinalio susitikime gegužės 11-ąją „Kauno Žalgirio“ FA siekė revanšo prieš Vymsio MRJK bendraamžius. Estijos futbolininkai namie buvo laimėję pirmąją dvikovą rezultatu 5:1 ir įstūmė kauniečius į nepavydėtiną situaciją.

„Kauno Žalgirio“ FA ekipa įrodė, kad tikėjimas ir atkaklus darbas per treniruotes ir futbolo aikštėje gali nuversti kalnus. Šitoks pakilus nusiteikimas šeštadienį leido kauniečiams demonstruoti žaidybinę iniciatyvą ir ją paversti dviem įvarčiais jau per pirmą kėlinį. Savo progas išnaudojo Vėjas Pocius (27 min.) ir Adomas Užkurnys (38 min.).

Antro kėlinio pradžia susiklostė pagal idealų scenarijų – 42 minutę Matas Staškevičius įmušė trečiąjį „Kauno Žalgirio“ FA įvartį, o keturiolikos minučių po varžovo pražangos buvo skirtas baudinį ir jį realizavo Vėjas Pocius (57 min.).

Estijos futbolininkai matydami, kad po pirmų rungtynių turėta persvara išslydo, sureagavo 77 minutę – svečių ataka kairiuoju kraštu buvo užbaigta Astono Vissės įvarčiu.

Per likusį laiką kauniečiai siekė žūtbūt pelnyti penktąjį įvartį, kuris būtų sutrukdęs estams prasibrauti į turnyro pusfinalį. Per teisėjo pridėtą laiką stadionas paskendo ovacijose, kadangi paskutinės atakos metu Orlandas Janišius (80+7 min.) nukreipė galva kamuolį į Vymsio MRJK vartus – 5:1. Tad antrą kartą 2024 metų BYFL sezone serijos nugalėtoją turėjo lemti baudiniai.

Pažymėtina, kad prieš baudinių seriją treneris Dominykas Galkevičius išleido atsarginį vartininką Marką Račių ir pastarasis jos metu tapo pagrindiniu herojumi. „Kauno Žalgirio“ FA buvo taiklesnė rezultatu 3:2 ir pratęs savo žygį BYFL turnyre.

Rungtynių įrašas | Rungtynių santrauka

BYFL U15 diviziono pusfinalio poros: „Kauno Žalgirio“ FA – FS „Metta“, Klaipėdos FM – Rygos FS.

BYFL U16 diviziono pusfinalio poros: FC „Nõmme United“ – Vilniaus BFA, „Be1 NFA“ – FK „Žalgiris“.