2024-09-08
Merginų elitinės lygos čempionato apžvalga (1-oji savaitė)

Rugsėjo 7 dieną oficialiai startavo pagrindinės Lietuvos futbolo varžybos jaunosioms žaidėjoms. Čempionato kovas šį savaitgalį įsuko pirmosios penkerios rungtynės.

[U17] Inauguracinė 2024–2025 m. sezono dvikova įvyko Gargžduose tarp „Bangos“ ir „Utenos Utenio“ ir ji susiklostė itin permainingai. Austėja Jokubaitytė įmušė pirmąjį čempionato įvartį 17 minutę, tačiau kėlinio pabaigoje Rusnė Gaižauskaitė realizavo baudinį, o Gabija Repečkaitė spėjo persvrerti rezultatą viešnių naudai. Prasidėjus antrajam kėliniui Vesta Zablackaitė ir Andrėja Ramošauskaitė pakeitė rungtynių balansą „Bangos“ naudai, bet tai netruko ilgai, kadangi Rusnė Gaižauskaitė vėl pasinaudojo proga realizuoti baudinį.

Pagrindiniam laikui pasibaigus lygiosioms, žaidėjų ir žiūrovų stadione laukė dar įdomesnė atomazga. Baudinių serijoje buvo taiklesnė uteniškės ir iškovojo papildomą tašką.

Sekmadienį Plungėje varžėsi „Babrungas“ su Klaipėdos FM. Uostamiesčio atstovės gana užtikrintai didino savo persvarą Kotrynos Pociūtės, Akvilės Gumbakytės ir dviem Elzės Česnauskaitės taiklaisi smūgiais. Šeimininkių garbės įvartį priešpaksutinę minutę įmušė Adrija Puškoriūtė.

[U15] Trejomis rezultatyviomis aikščių šeimininkių pergalėmis startavo čempionato U15 divizionas.

Ukmergės SC ekipa Šventupėje nugalėjo „Kauno Žalgirio“ FA bendraamžes, o galingą pasirodymą surengė Ugnė Gruodytė, įmušusi aštuonis įvarčius. Dubliais prie ukmergiškių pergalės prisidėjo Jonė Blusytė, Dovilė Gončarova ir Gabija Sakulytė.

Klaipėdos FM stadione intriga laikėsi pirmąjį kėlinį, kurio metu Elzė Česnauskaitė ir Emėja Beniušyje apsikeitė po įvartį. Visgi antroje rungtynių pusėje klaipėdiškės įrodė savo pranašumą prieš FC „Džiugas“-„Minija“ komandą – pergalingus įvarčius į žemaičių vartus mušė Kotryna Pociūtė, Livija Manko ir dusyk Elzė Česnauskaitė.

MFA „Bitės“ nustelbė čempionato debiutantę „Vilnius Football Academy“. Net dešimt įvarčių mušė Goda Smailytė, šešis pridėjo Augustė Kriūnaitė, tris – Augustė Kriūnaitė, po du – Morta Stašaitytė ir Monika Kriūnaitė bei po vieną – Karina Zilberytė ir Julija Laurenčikaitė.

MEL U17 diviziono 1 turo rezultatai: FK Banga 3:3 (baud. 3:4) Utenos Utenis, FK Babrungas 1:4 Klaipėdos FM.

MEL U15 diviziono 1 turo rezultatai: Ukmergės SC 14:0 Kauno Žalgirio FA, Klaipėdos FM 5:1 FC Džiugas-Minija, MFA Bitės 25:0 Vilnius Football Academy.