Rugsėjo 17-ąją surengtas LFF techninio departamento susirinkimas su „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programoje dalyvaujančių 19 akademijų bei 3 naujai priimtų organizacijų atstovais.
Šiame susirinkime Lietuvos akademijų techniniai direktoriai ir vyr. treneriai supažindinti su pasibaigusių antrųjų bendradarbiavimo metų apžvalga bei 2021–2022 metų sezono veikla ir užduotimis.
Projekto vadovas Deimantas Bička džiaugėsi, jog šią vasarą vykusiose trenerių stažuotėse Blenji, Spa ir Hogstrateno miestuose dalyvavo 26 specialistai iš Lietuvos akademijų, taip pat akademijos delegavo savo atstovus į analitikų mokymus, o vasarą surengti žaidėjų fizinio parengimo testavimai ir analizės.
D. Bička pažymėjo, jog akademijos susidūrė su pandemijos iššauktais iššūkiais ir vidinėmis organizacinėmis problemomis, kurios lemia akademijų veiklos atotrūkį treniravimo kokybės ir žmogiškųjų resursų atžvilgiu.
Trečiuosius programos metus pasitiks daugiau Lietuvos akademijų, prisijungus Kauno „Hegelmann“ akademija, Vilniaus VFA „Geležinis vilkas“ ir MFA „Žalgiris“. Šios trys naujokės naudosis „ProSoccerData“ platforma ir dalyvaus mokymuose.
Lietuvos akademijos turės atlikti konkrečias užduotis, susijusias su treniruočių filmavimu ir analize. Nuo rugsėjo 24 dienos prasidės internetinių seminarų ciklas. Atkreiptas organizacijų dėmesys, jog jos pasirūpintų kokybišku sertifikavimo kriterijų įgyvendinimu.
Šį gruodį planuojamas RSC „Anderlecht“ akademijos specialistų vizitas Lietuvoje, o kitų metų vasarą – Lietuvos akademijų trenerių bei perspektyvių futbolininkų stažuotė Belgijoje.