lvjufa-logo-permatomas-fonas-01.png
2021-04-23
Surengtas pirmasis LVJUFA eilinis visuotinis narių susirinkimas

Balandžio 23 dieną nuotoliniu būdu surengtame susirinkime pristatyta LVJUFA 2020 metų veikla, kuriai Asociacijos narių dauguma išreiškė palaikymą.

LVJUFA eilinis visuotinis narių susirinkimas prasidėjo nuo LFF prezidento Tomo Danilevičiaus sveikinimo žodžio ir išreikšto palaikymo Asociacijos vykdomiems projektams.

Susirinkimo dalyviams LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis ir direktorius Deivis Kančelskis detaliai supažindino su 2020 metais įvykdytais projektais ir tęsiamais darbais, padėkojo visiems Asociacijos nariams ir darbuotojams. Dalyviai vienbalsiai patvirtino metinių finansinių ataskaitų rinkinį. Pateikiame žemiau 2020 metų LVJUFA veiklos ataskaitą.

Vizija

Siekti geresnės jaunų žaidėjų ugdymo kokybės, gerosios praktikos sklaidos tarp futbolo mokyklų, klubų ir akademijų, didesnio kryptingumo ir sistemiško požiūrio ugdymo srityje, šiuolaikinių technologijų ir aukštesnės trenerių kvalifikacijos, geresnių pasirinkimo galimybių tėveliams ir vaikams. Galutinis rezultatas – ne laimėti čempionatai jaunių pirmenybėse, o aukšto lygio klubuose ir nacionalinėje rinktinėje rungtyniaujantis žaidėjas.

Tikslai

-Vaikų ir jaunių perėjimų iš vienos futbolo organizacijos į kitą reglamento sukūrimas ir priežiūra.

-Futbolo organizacijų sertifikavimo sistemos įgyvendinimas. Skatinimo fondas.

-RSC „Anderlecht“ programos adaptavimas Lietuvos futbolo organizacijoms. Tolimesnis bendradarbiavimas ir adaptavimo proceso tobulinimas.

-Varžybų sistemos tobulinimas perimant gerąsias futbolo šalių praktikas.

-Glaudus bendradarbiavimas su apskričių futbolo federacijomis.

-„COMET“ sistemos galimybių didesnis išnaudojimas.

-Visų veiklų viešinimas panaudojant šiuolaikines „ITC“ technologijas.

Veiklos apžvalga

LVJUFA 2020 metų rugpjūčio 1 dieną priimta į LFF narius. Asociacija kuruoja vaikų ir jaunių ugdymą futbolo srityje bei vykdo įvairaus lygmens jaunimo futbolo varžybas Lietuvoje nuo U-9 iki U-19 amžiaus grupės.

Asociacija yra įsteigta siekiant tinkamai įgyvendinti LFF ir RSC „Anderlecht“ partnerystes sutartis, kurios yra pasirašytos siekiant perimti RSC „Anderlecht“ geriausią patirtį ir iš esmės pagerinti futbolą žaidžiančių vaikų ir jaunių tobulinimo kokybę ir efektyvumą.

Svarbiausi 2020 metų asociacijos įgyvendinti projektai

LVJUFA sklandžiai perėmė iš LFF funkciją organizuoti ir vykdyti jaunimo futbolo varžybas, atsižvelgiant, jog LFF Vykdomojo komiteto sprendimu nuo 2020 metų šios varžybos vyksta sistema „ruduo–pavasaris“.

Asociacijos vykdomos varžybos apima tris amžiaus tarpsnius: vaikus („Wellkid lyga“ čempionato PRO ir Apskričių lygmenys: U9–U13 amžiaus divizionai), jaunučius (Lietuvos jaunučių čempionatas: U13–U14 amžiaus divizionai); jaunius (Elitinės jaunių lygos čempionatas: U15–U17 divizionai; Lietuvos jaunimo U-19 čempionatas). LVJUFA vykdo Pirmos lygos pirmenybes (U14–U17), iš kurių geriausios komandos pelnys kelialapius į čempionatus.

Asociacijos veiklos akcentas – „Wellkid lygos“ varžybų reforma, išskaidžius lygą į PRO bei Apskričių lygmenis. Pirmajame galioja aukštesni akademijų ugdymo programos, infrastruktūros, trenerių ir vaikų skaičiaus reikalavimai, o rungtynių trukmė ir intensyvumas pakeltas. Išplėstas Apskričių lygmuo įtraukė dar daugiau komandų, kurios šiemet rungiasi penkių regionų grupėse. „Wellkid lyga“ yra organizuoto futbolo piramidės pamatai ir pirmoji pakopa, futbolininkams lavinant savo įgūdžius žaidžiant 5 prieš 5 ir 8 prieš 8.

Pažymėtina, jog reformavus Lietuvos jaunučių tarpsnio varžybas, nuo 2020-ųjų U13 amžiaus grupė pradėjo varžytis 11 prieš 11 formatu.

LVJUFA iniciatyva buvo sukurtas LFF Vykdomojo komiteto patvirtintas Žaidėjų perėjimo tarp futbolo ugdymo įstaigų reglamentas bei Žaidėjų perėjimo tarp futbolo ugdymo įstaigų iki 12 metų taisyklės. Šie dokumentai nustato privalomas taisykles dėl jaunųjų žaidėjų (iki 18 metų) perėjimo tarp futbolo ugdymo įstaigų ir jų registracijos tvarką, taip pat apibrėžia atsakomybę bei jos taikymo sąlygas už nustatytų reikalavimų nesilaikymą. Reglamentas tapo privalomu visoms organizacijoms, kurioms taikoma LFF jurisdikcija.

Šio reglamento priėmimas leido konkrečiau apibrėžti žaidėjų paleidžiamojo rašto išdavimo procedūrą, taip pat numatė sankcijas už reglamente nurodytų nuostatų nesilaikymą, žaidėjų perviliojimą.

Norisi pažymėti, kad LVJUFA įnešė žymias pataisas į LFF vykdomą programą „Lietuvos jaunimo integracija į profesionalų vyrų futbolą“. Kaip Lietuvos jaunimo varžybų organizatoriai, patyrėme šios programos šalutinį poveikį mūsų vykdomų varžybų sistemai, kurią apibūdintume kaip varžybų eroziją. Nuo 2020 metų nebevyksta Elitinės jaunių lygos U-19 diviziono varžybos, nes nepavyko surinkti 8 pageidavusių ir kriterijus atitinkančių komandų skaičiaus.

LVJUFA įsitikinimu, nepilnamečiai žaidėjai neturėtų sudaryti tokių dublerinių komandų branduolį. Praktika žaidžiant su vyrais yra naudinga, tačiau ji neturi pakeisti reguliaraus varžybų ciklo su savo bendraamžiais. Juolab šios integracijos programos esmė yra ne masinis visos jaunimo komandos permetimas į profesionalų vyrų futbolą, o gabiausių ir fiziškai pasiruošusių žaidėjų motyvavimas individualiai tobulėti mokinantis iš suaugusiųjų žaidėjų, taip pat klubų skatinimas, jog šie jaunieji žaidėjai reguliariai žaistų ir taptų kompetetingais rinktinių kandidatais. Asociacija džiaugiasi, jog jos argumentai buvo išklausyti ir įvertinti LFF Vykdomojo komiteto, tvirtinant 2021 m. programos reglamentą.

Asociacijos darbuotuojai dalyvavo darbo grupėje kuriant „Futbolo ugdymo organizacijų sertifikavimo sistemos“ projektą. Pagrindinis šio projekto tikslas – padėti organizacijoms tiksliai įsivertinti savo darbo kokybę, nusistatyti esmines gaires veiklos tobulinimui ir, bendradarbiaujant su LFF, siekti aukščiausių veiklos kokybinių kriterijų.

Besiremiant sėkminga kitų šalių organizacijų praktika ir pavyzdžiais buvo nustatyti svarbiausi kriterijai, pagal kuriuos futbolo ugdymo įstaigos galės organizuoti savo veiklą ir siekti tobulėjimo. Pagal nustatytų kriterijų įgyvendinimą futbolo ugdymo organizacijos bus įvertintos nuo 1 iki 5 žvaigždučių ir joms bus įteikti tai įrodantys sertifikatai. Sertifikato galiojimo metu vyks nuolatinis bendradarbiavimas su LFF bei įstaigų stebėsena.

Tikimasi, kad organizacijoms tai padės jau artimiausiu metu dėti svarbius žingsnius į priekį vadybos, personalo, bei jaunųjų futbolininkų ugdymo srityse.

Didžiausias pasiekimas

Asociacija atidžiai vykdė žaidėjų registracijos procesą ir surinko tikslius duomenis apie varžybų dalyvių gausą. 2020–2021 m. sezono pirmoje pusėje LVJUFA suteikė galimybę varžytis iš viso 6722 registruotiems žaidėjams ir 377 komandoms. Dėka reformuoto formato, labiausiai išaugo „Wellkid“ lygos dalyvių apimtis – užfiksuota 3910 jaunųjų futbolininkų ir 242 komandos.

LVJUFA aktyviai dalyvavo LFF strateginių projektų rengimo veikloje ir svariai prisidėjo prie Žaidėjų perėjimo tarp futbolo ugdymo įstaigų reglamento bei Futbolo ugdymo organizacijų sertifikavimo projekto.

Iššūkiai

Dėl koronaviruso pandemijos spalį pagausėjo neįvykusių rungtynių ir teko sustabdyti vykdomus čempionatus. Asociacija priėmė sprendimą jas perkelti į 2021 metų pavasarį.

2021 metų tikslai

Tikimės sėkmingai užbaigti 2020–2021 m. sezono antrąją dalį bei pasiruošti 2021–2022 m. sezono darbams. Aktualūs tikslai yra varžybų struktūros tobulinimas, siekiant pritraukti daugiau vaikų Lietuvos apskrityse, sudaryti geresnes žaidėjų ugdymo sąlygas, suaktyvinti naujienų sklaidą apie jaunimo futbolą.

Asociacija yra numačiusi sukurti Lietuvos jaunimo varžybų reglamentą, paremtą LFF ir UEFA nuostatų praktika. LVJUFA išliks aktyvia LFF nare, sieksiančia prisidėti prie akademijų sertifikavimo proceso ir kitų projektų.

Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.