Pasirašytas LFF ir Briuselio „Anderlecht“ klubo susitarimas dėl jaunimo ugdymo sistemos įdiegimo Lietuvoje!
LFF praėjusią savaitę taip pat pasirašė sutartį su „Anderlecht“ klubu dėl pasaulyje garsios ir eilę aukščiausios klasės futbolininkų išugdžiusios „Anderlecht“ akademijos jaunimo ugdymo sistemos įsigijimo ir įdiegimo Lietuvos akademijose. Sutartis galios iki 2022 metų, o joje įrašyta galimybė pratęsti susitarimą dar dviem metams.
Projekte dalyvauja 18 komandų, kurios naudosis „Anderlecht“ programa bei treniruočių proceso valdymo įrankio platforma „ProSoccerData“. Visoms akademijoms kiekvieną mėnesį bus skirtos dotacijos, jog jose atsirastų techninio direktoriaus pozicijos. Per metus kiekvienai akademijai bus skirta 100 tūkst. eurų.
„Anderlecht“ programos rezultatai kalba patys už save – išauginta eilė pasaulinės klasės Belgijos futbolininkų, jos kokybiškumas pripažįstamas visame pasaulyje. Todėl džiugu, kad pasirašėme sutartį ir nuo šiol programos implementavimas vyks pilnu pajėgumu. Tai yra puiki galimybė akademijoms nuosekliu darbu prisidėti prie mūsų jaunimo ugdymo vystymo. Visi įrankiai yra suteikti, dabar laikas atsiraitoti rankoves ir vieningai dirbti dėl bendro tikslo”, - teigė LFF prezidentas Tomas Danilevičius.
Programos įgyvendinimą kuruos ir akademijų darbą seks projekto vadovas Deimantas Bička, kuris teigia tikintis projekto sėkme.
„Kiekvienais metais numatomas veiksmų planas, kuris bus adaptuojamas pagal tai, kaip dirbs Lietuvos futbolo akademijos. Šiais metais numatyti trys „Anderlecht“ atstovų vizitai pas mus, o taip pat vieneri Lietuvos futbolo techninių direktorių techniniai mokymai Briuselyje. Kas mėnesį tarp federacijos ir „Anderlecht“ darbo grupės vyks internetinės konferencijos, kuriose bus aptariama, kaip vyksta bendradarbiavimas, kas pavyksta ir kur reikėtų pasitempti. „Anderlecht“ nėra tas klubas, kuris kažką parduoda ir pamiršta. Jie viską seka ir tai mus įpareigoja „neužmigti“ šioje srityje. Į bendradarbiavimo sutartimis su Lietuvos akademijomis įrašyti kriterijai, pagal kuriuos mokyklos turi tobulėti ir vystyti savo veiklą. Neveiksmingai dirbanti akademija gali būti eliminuota iš projekto“, - dėstė D. Bička.
Spaudos konferencijos nuotraukos (S. Čirbos nuotr.)