lvjufa-logo-permatomas-fonas-01.png
2022-04-06
Kviečiame susipažinti su LVJUFA metine veiklos ataskaita

Iššūkių kupinais 2021 metais LVJUFA gana sėkmingai įgyvendino užduotį kuruoti vaikų ir jaunių ugdymą futbolo srityje bei vykdyti įvairaus lygmens jaunimo futbolo varžybas ir projektus Lietuvoje. Šie metai buvo ypatingi, taikantis prie epidemiologinių sąlygų bei siekio suteikti jauniesiems žaidėjams kokybišką futbolo varžybų spektrą, išbandant naujas veiklos kryptis.

LVJUFA didžiausiu organizaciniu pasiekimu laiko sklandų 2020–2021 m. varžybų sezono užbaigimą, kuomet pavyko įgyvendinti visas numatytas 11×11 formato rungtynes, išaiškinti nugalėtojus ir surengti Elitinės jaunių lygos apdovanojimų ceremoniją. Laiko ilsėtis po sezono finišo nebuvo, kadangi vasarą iškart prasidėjo pasiruošimo darbai 2021–2022 m. sezono varžyboms, belaukiant dar gausesnio dalyvaujančių komandų ir žaidėjų skaičiaus.

Apžvelgiant dabartinio sezono pokyčius, pirmiausiai pažymėtina, kad išplėstas Elitinės jaunių lygos komandų skaičius iki 31. Atitinkamai, U15 ir U16 divizionuose pritaikyta nauja varžybų sistema, t. y. po 2 ratų komandos išskirstomos į stipresniųjų ir silpnesniųjų grupes, o šiose grupėse komandos tarpusavy sužais 2 ratus. U17 divizione, kurio čempionas pelnys teisę žaisti UEFA Jaunimo lygoje, palikta 4 ratų sistema. Džiaugiamės, kad Vilniaus „Žalgirio“ komandos debiutas UEFA Jaunimo lygoje suteikė didesnį impulsą Lietuvos futbolo klubams varžytis Elitinėje jaunių lygoje.

Nuo šio sezono U13 amžiaus grupė rungiasi tik 11×11 formato varžybose. Lietuvos vaikų lygoje įtvirtinta takoskyra tarp PRO lygmens ir Apskričių lygmens, siekiant vaikų varžybose sudaryti sąlygas komandoms orientuotis į aukštą sportinį meistriškumą bei įtraukti kuo daugiau komandų iš skirtingų šalies regionų.

Asociacijos veikla vystant jaunimo futbolą tiki naujasis rėmėjas – globalios reikšmės prekės ženklas „Samsung Galaxy Watch“, kurio vardas suteiktas dviems masiškiausioms LVJUFA varžyboms: Elitinei jaunių lygai ir Lietuvos vaikų lygai. Su naujojo rėmėjo pagalba LVJUFA surengė liepos 5–8 d. Palangoje Talentų vasaros stovyklą, įtraukusią 40 gabių žaidėjų. Stovykloje dalyvavę vaikai, specialistas iš Belgijos Bob Browaeys, Lietuvos treneriai bei vaikų tėvai itin palankiai įvertino stovyklos reikšmę ir organizavimą.

Priimtas Žaidėjų perėjimo tarp futbolo ugdymo įstaigų reglamentas leido įvesti aiškią procedūrą dėl jaunųjų žaidėjų (iki 18 m.) perėjimų tvarkos. LVJUFA naudodama COMET sistemą administruoja perėjimų įgyvendinimą. Darbo apimtis išties gausi – per metus 3262 jaunieji žaidėjai (2003 m. gimę ir jaunesni) buvo naujai užregistruoti futbolo ugdymo įstaigose ar parėję į kitas įstaigas.

LVJUFA skyrė demesį edukacinės ir socialinės veiklos sritims. Įgyvendinta kampanija už švarų ir skaidrų sportą „Vasaris – antidopingo mėnuo“, bendradarbiavus su LMFA ir MaFA. Interneto svetainėje buvo pasidalinta edukaciniais filmais apie dopingo žalą ir prevenciją, parengtos Antidopingo rekomendacijos ir Etikos kodeksas. Kovo mėnesį surengtas seminaras apie belgišką požiūrį į vaikų ir jaunių futbolo vystymą, kuriame patirtimi pasidalino Flandrijos futbolo asociacijos atstovai. Užmegztas bendradarbiavimas su Rimanto Kaukėno paramos fondu, padedant iniciatyvoms, skirtoms onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

LVJUFA atstovai aktyviai dalyvavo LFF einamojoje veikloje. 2021 metais dalyvauta rengiant Futbolo ugdymo organizacijų sertifikavimo sistemą bei atliktas ekspertų darbas vertinant kaip organizacijų veikla atitiko kriterijus. Asociacija padėjo pritraukti savanorių į FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatą bei kontaktavo su futbolo organizacijomis skirstant bilietus jauniesiems žaidėjams. Asociacijos atstovai sudalyvavo į sportą ir aplinkosaugą orientuotos savanorystės projekte „PlayGreen“ bei domisi UEFA žaliosiomis futbolo iniciatyvomis.

Be išorinio iššūkio – pandeminės situacijos poveikio varžybų tvarkaraščiui – išskirtini 3 iššūkiai jaunimo futbolo raidai. Visų pirma, Lietuvos vaikų lygos rungtynių organizavimas, kadangi prerogatyva rengti U9–U12 amžiaus grupių rungtynes tenka klubų komandoms ir, deja, ne visos užtikrino tinkamą teisėjavimo lygį, tvarkaraščio ar nuostatų punktų laikymąsi. Antra, atkreiptas dėmesys į netinkamą jaunųjų žaidėjų darbo ir poilsio režimą. LVJUFA varžybų nuostatus papildė punktai dėl žaidimo laiko limito, siekiant apsaugoti žaidėjus nuo nuovargio ir galimų sveikatos problemų. Trečia, išlieka nepakankama jaunimo integracija į profesionalų vyrų futbolą, jog kuo daugiau LVJUFA varžybose dalyvavusių žaidėjų galėtų tęsti savo vystymąsi vyrų aukščiausių varžybų lygmenyje.

2022 metų LVJUFA pagrindiniais tikslais bus sklandus ir tvarkingas jaunimo futbolo varžybų vykdymas, debiutinis Baltijos jaunimo lygos projektas, vaikų amžiaus grupių varžybų kokybės kėlimas, glaudus bendradarbiavimas su LFF Techniniu departamentu ir kitais federacijos nariais, dalyvavimas LFF sertifikavimo ir jaunimo integracijos projektuose.

Susijusios naujienos
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.